Slinivka břišní (pankreas) je životně důležitý orgán, který má v organismu významnou roli, a to jak z hlediska funkce exokrinní (produkce trávicích enzymů), tak endokrinní (Langerhansovy ostrůvky, produkující horony inzulin a glukagon).
V případě, že dojde k zánětu slinivky břišní (tzv. pankreatitidě), bývají pozorovány nejčastěji tyto příznaky: ztráta chuti k jídlu, nevolnost, zvracení, průjem (exkrement mívá často světlejší barvu a je řidký - podobný kravinci), horečka, bolest břicha, apatie. Při náhlém, akutním záchvatu pankreatitidy může postižený jedinec nahrbit záda nebo zaujmout pozici, jako kdyby se modlil (hlavu má na podlaze a záď zvednutou). U koček bývají příznaky často mírnější, proto bývá i onemocnění hůře detekovatelné. V případě podezření na pankreatitidu okamžitě kontaktujte svého veterinárního lékaře, který provede potřebná vyšetření a nastaví následný postupu léčby.
V případě, že je u daného jedince potvrzena pankreatitida, je důležité mít na paměti, že vhodný typ krmiva je v případě tohoto onemocnění vždy pouze podpůrnou složkou. Nezbytná je pravidelná návštěva veterinárního lékaře a dodržování nastavené léčby.
Krmíte granulemi a i přesto si občas pokládáte otázku, jaký produkt vybrat? Podle čeho volit? Lámete si hlavu nad tím, zda krmíte Vašeho chlupáče správně? Dokážete posoudit, zda není obézní a nebo naopak hubený? Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli „ANO“, troufám si říci, že kniha „To je žráádlo … aneb co do misky nasypat“ je tím pravým právě pro Vás.